" /> KUDÜS-ISRAIL VE KUTSAL TOPRAKLAR GEZİSİ 4 GECE 5 GÜN PGS İLE!! - hacked by isimsiz UA-25124572-14

KUDÜS-ISRAIL VE KUTSAL TOPRAKLAR GEZİSİ 4 GECE 5 GÜN PGS İLE!!
KUDÜS-ISRAIL VE KUTSAL TOPRAKLAR GEZİSİ 4 GECE 5 GÜN PGS İLE!!
KUDÜS-ISRAIL VE KUTSAL TOPRAKLAR GEZİSİ 4 GECE 5 GÜN PGS İLE!!
4 GECE 5 GÜN / 3* VE 4* OTELLERDE HB KONAKLAMA
24 Haziran
1130.00 USD
'dan başlayan fiyatlar
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk 2. Çocuk  
1130.00 USD
KİŞİ | GECE
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.
 

 

KUDÜS-ISRAIL VE KUTSAL TOPRAKLAR GEZİSİ      

24 - 28.HAZİRAN. 2019 PGS İLE!!

1. Gün: İSTANBUL – TEL AVİV - KUDÜS

Türkiye saati ile sabah 07.55 da Pegasus Havayolları ile İstanbul Sabiha Gökçen  Havalimanından Tel Aviv’e hareket. Saat 10.10 civarı Tel Aviv’de varış ve rehberle buluşma, ardından Hz. İsa’nın doğduğu yer olan Bethlehem’e hareket. Kısa bir otobüs seyahatinden sonra Batı Şeria’da yer alan Bethlehem’e (Beytüllahim) varacağız. Hıristiyanlık tarihinin ve inancının en önemli ikinci kilisesi olan ve Hz.Isa’nın doğduğu mağaranın üzerine inşa edilen Doğuş Kilisesi’ni (Church of Nativity) ziyaret edeceğiz. Kudus’e vardığımızda Kudüs’ün 4 mahallesi olan Yahudi Mahallesi, Hırıstiyan Mahallesi, Ermeni Mahallesi ve Müslüman Mahallesi gezilecek. Kudüs’ün en önemli girişlerinden olan Şam Kapısı (Damascus Gate) ardından Roma döneminde kuzeyden güneye uzanan cadde Cordo (The CordoMaximus) görülecek. Zion Dağı’nda (MountZion) bulunan Hz. İsa’nın havarileri ile Son Akşam Yemeğini paylaştığı oda olarak da bilinen Canacle ve bu odanın altındaki Kral Davut’un Mezarı’nın ziyaret edeceğiz.Kudus Otelimize giriş yaptıktan sonra akşam yemeği ve konaklama  otelimizde.


2. Gün: KUDÜS

Kahvaltıdan sonra Zeytin Dağı  (Mouth of Olives) seyir terasından; Mescid-i Aksa ve Kubbet-üs Sahra’nın da bulunduğu Harem-ül Şerif’i, Tapınak tepesi ya da dağını (Temple Mount), Kudüs Şehir Surları’nı, Yahudi Mezarlığı’nı ve tarihi Kudüs manzarasını panoramik olarak göreceğiz. Daha sonra gezimiz birkaç önemli kilise ziyareti ile devam edecek. Yükseliş Kilisesi (Church of Ascension) İsa’nın öldükten sonra yeniden dirildiği ve kırk gün sonra göğe yükseldiği yer olarak kabul edilir. Bütün Ülkeler Kilisesi (Church of All Nations) 1924 yılında inşa edildi. Bu kilise Hz.İsa’nın, havarisi Yahuda Iskaryot tarafından ihanete uğramadan önce dua ettiği kayanın üzerine 12 ülkenin katılımı ile inşa edilmiştir. Ardından Gethsemane Bahçesi (Garden of Gethsemane ) ziyaret edilecek. Hz. İsa’nın bu bahçe içerisinde ihanete uğradığına inanılmaktadır ve bu bahçede 2000 yıldan daha yaşlı üç zeytin ağacı bulunmaktadır ve bu ağaçlar Hz. İsa’nın uğradığı ihanetin hala yaşayan canlı şahitleridir. Daha sonra Zeytin Dağı’nın arasında yer alan üç anıtsal mezarı, (Absalom Mezarı, BeneiHezir Mezarı ve Zechariah Mezarı) ile Kidron Vadisi’ni ziyaret edeceğiz. Daha sonra Çile Yolu’nu yürüyeceğiz. Hz. İsa’nın Roma askerleri tarafından çarmıha gerileceği Golgota Tepesi’ne götürülürken sırtında haçını taşıdığı Çile Yolu (Via Dolorosa) ve bu yol üzerinde 9 istasyon anısına yapılmış 9 kilise ve diğer tarihi yapıları görerek 600 metrelik yolu yürüyeceğiz. Toplam 14 istasyondan oluşan Çile Yolu’nun son 5 istasyonunun içinde bulunduğu Kutsal Kabir Kilisesi’ni (Church of HolySepulchere) ziyaret edeceğiz. Turumuz bir zamanlar altında efsanevi Süleyman ve Büyük Herod tapınaklarının da bulunduğuna inanılan ve bugün İslam Dünyası’nın en önemli ve iyi bilinen eserlerinden Mescid-i Aksa ve Kubbet-üs Sahra’yı (Hz. Muhammed’in Miraç a yükseldiğine inanılan kaya) içinde bulunduran Harem-ül Şerif’i ziyaret ederek devam edecek.  Yahudi dini ve toplumu için çok önemli olan Ağlama Duvarı ya da diğer adı ile Batı Duvarı’nı ziyaret edikten sonra Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3. Gün: KUDÜS – NASIRA - HAIFA

Sabah kahvaltı sonrası Nazareth’e (Nasıra) hareket edilecek. Nazareth’e  Ortadoğu’nun en büyük kilisesi olan Müjde Kilisesi (TheChurch  of the Annunciation) gezilecek . Bu kilisenin Müjde Kilisesi diye anılmasının nedeni Meryem Ana’nın Hz.İsa’ya hamile olduğunu Cebrail tarafından öğrendiği yer olmasıdır. Daha sonra Israil’in 3.büyük şehri olan Hayfa’ya hareket. Hayfa’ya vardıktan sonra yemek ve  otelimizde konaklama.


4. Gün: HAYFA –AKKA - CAESAREA - TEL AVIV

Oteldeki kahvaltıdan sonra Hayfa’nın sembolü haline gelmiş olan, UNESCO Dünya Kültür Listesi’nde de yer alan Bahai Bahçeleri’ni ve Bahai dini önderlerinden Bab‘ın anıtsal türbesini ziyaret edeceğiz. Daha sonra Carmel Tepesi’nden (Mouth Carmel) Hayfa’nın harika manzarasını panoramik olarak göreceğiz. Ortaçağ’ın en büyük limanlarından olan Akka’ya hareketle devam edeceğiz. Akka’ya ulaşınca Haçlı Dünyası ve Tapınak Şövalyeleri’nin dünyasını ve görkemli yapılarını keşfedeceğiz. Bu tarihi kentte Osmanlı’dan günümüze miras kalan han, bedesten ve camileri de göreceğiz. Öğleden sonra Akdeniz kıyısında Kral Herod tarafından M.Ö. 1.yüzyılda inşa edilen liman kenti Caesarea’yı ziyaret edeceğiz.Antik Caesarea kentinden ayrılıp Tel Aviv’e hareket edeceğiz. Tel Aviv’de vardığımızda  Rotchid Bulvarı ve Telaviv Bauhaus mimarisini göreceğiz.Akşam yemeği ve konaklama Tel-Aviv Otelimizde.


5. Gün: TEL-AVIV – YAFA - ISTANBUL

Kahvaltı sonrası sabah dünyanın en eski  yerleşim merkezlerinden biri olarak kabul edilen ve İsrail’de bir liman şehri olan Yafayı (Jaffa)  ve Bit Pazarı’nı gezdikten sonra İsrail’den ayrılmak üzere hava alanına hareket edeceğiz.15.50 de İstanbul’a hareket ve 18.10 Istanbul’a varış.


Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk
24.06.2019 4* HOTEL HB1130.00 USD1415.00 USD -0 - Yaş Ücretsiz

 

01- Kudüs’te 02 gece konaklama (Seven Arches Hotel veya benzeri) (HB)

02- Hayfa’da 01 gece konaklama (Colony Hotel veya benzeri) (HB)

03- Tel-Aviv de 01 gece konaklama (Grand Beach Hotel veya benzeri)  (HB)

04- 04 Sabah Kahvaltısı , 04 Akşam Yemeği

05 –Programda belirtilen bütün ören yeri ve müzelere giriş ücreti.

06- Programda olan tüm tur ve transferler için klimalı lüks otobüs ücretleri.

07- Profesyonel yerel Türkçe rehberlik hizmeti.

08 -Kulaklık

09- Kolektif grup vizesi için gerekli harç ve masraflar.

 

 

Yukarıda belirtilen ücrete dahil hizmetler dışındaki tüm mal ve hizmetler.

01- Uçak bileti ve hava alanı vergileri

02- Öğle yemekleri,kişisel harcamalar ,eksta içeçek ,laundry vs.

03- Yerel rehber, şoför için bahşişleri

04- Mecburi seyahat sigortası  

05- Yurt dışı çıkış harç pulu (15 TL)

 

 

·       Pasaportların ve gerekli belgelerin eksiksiz olarak teslim edilmesi halinde Emkatur vize alımlarında yardımcı olacaktır. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.

·       Vize için istenilen gerekli belgelerin zamanında ve eksiksiz verilmemesinden kaynaklanacak problemlerden emkatur sorumlu değildir.

·       Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılacağı anlamına gelmez. Pasaport polisi kişiyi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

·       Otellerde 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olduğundan, 3. yatak standart yataktan küçük olabilir. Bazı otellerde ise 3. yatak uygulaması olmamaktadır. Bu tip oteller ile çalışılan paketlerde Emkatur misafirlerini satış sırasında bilgilendirecektir. 

·       Çocuk fiyatları sadece çocukların ebeveynleri ile aynı odada konaklaması şartı ile geçerlidir. 0-2 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun tur dönüş tarihinde 2 yaşından, 3-12 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun tur dönüş tarihinde 12 yaşından gün almamış olması gerekmektedir. 

·       Dış nedenlerden dolayı Emkatur programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

·       Tura katılımın yeterli olmaması durumunda Emkatur iptal/değişikliği misafirlerine tur hareketinden 7 gün önce bildirecektir. 

·       Emkatur, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09. 1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

·       Emkatur, kategorisi aynı kalmak şartıyla programda belirtilen otelleri değiştirme hakkına sahiptir.

·       Ekstra turlar belli bir katılım şartı ile düzenlenir. Katılımın yetersiz olduğu durumlarda düzenlenemez. Katılımcı sayısının yetersiz kaldığı durumlarda fiyatlar rehber tarafından revize edilip yeni bir düzenleme yapılabilir.

·       Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kent girişlerinden once yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

·       Tur esnasında yerel otoriteler tarafından gezilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen turlar gerçekleştirilmez. Bu turların yapılamamasından Emkatur sorumlu değildir. 

   ERKEN REZARVASYON, PROMOSYON TURLARDA İPTAL İADE VE DEĞİŞİKLİK KESİNLİKLE YOKTUR.!!!!


YURTDIŞI TURLARI
    YURTİÇİ TURLARI
      POPÜLER KATEGORİLER